Tagasi uudiste juurde
01.10.2019

Nädalavahetusel toimus Arena Baltics Talentsi esimene etapp

Laupäeval kogunes Aura ujulasse üle 160 ujuja, et startida Arena Baltics Talentsi esimesel etapil. Võistluskavas oli 800 meetri vabaltujumine ning 100 meetri kompleksujumine.

2007 sünniaastaga tüdrukute arvestuses teenis kaks alavõitu TOP Ujumisklubis treeniv Mirtel-Madlen Siimar. Neiu võidutses 800 meetri vabaltujumises tulemusega 10.14,30. 100 meetri kompleksujumises saavutas Siimar võidu ajaga 1.15,54.

2005-2006 sünniaastaga tüdrukutest ei leidunud vastast Tartu Ujumisklubis treenivale Johanna Kübarale. 800 meetri vabaltujumises võidutses Johanna ajaga 9.33,56 ning 100 meetri kompleksujumises teenis kuldmedali ajaga 1.08,50.

Võistluse kiireimd ajad tüdrukute arvestuses ujus välja Laura-Liis Valdmaa. 800 meetri vabaltujumises sündis neiu isiklik rekord tulemusega 9.17,94. 100 meetri kompleksujumises jäi Tartu Ujumisklubi esindav neiu võitmatuks ajaga 1.06,15.

11-aastaste vanuseklassis saavutas alavõidu Mirjam Jürisoo (TOP Ujumisklubi) 100 meetri kompleksujumises ajaga 1.20,33. Samas vanuseklassis oli kiireim 800 meetri vabaltujuja Jette Riin Luik (Tartu Ujumisklubi) tulemusega 11.25,02.

Ainsa poisina saavutas kaks alavõitu 13-aastaste poiste arvestuses võistlev Daniil Shuvalov (Spordiklubi Garant). 800 meetri vabaltujumise ajaks oli 9.31,41. 100 meetri kompleksujumises võidutses noormees tulemusega 1.07,89.

Kõige nooremate poiste arvestuses võitis 800 meetri vabaltujumise Arseni Loginov (Tartu Ujumisklubi) tulemusega 10.19,64. Sama vanuseklassi kiireimaks 100 meetri kompleksujujaks osutus Oliver Sukk (Audentese Spordiklubi), sel korral märgiti tulemuseks 1.14,86.

2004-2005 sünniaastaga poiste arvestuses saavutas alavõidu 800 meetri vabaltujumises TOP Ujumisklubis treeniv Hans-Mikk Kuulpak ajaga 9.04,56. 100 meetri kompleksujumises ei leidunud vastast Daniil Drozdovile (SK Garant). Noormehe lõppajaks ning päeva kiireimaks ajaks sel distantsil fikseeriti tulemus 59,16.

Kõige vanemate poiste seas ujus päeva kiireima aja 800 meetri vabaltujumises Kaspar Helde (TOP Ujumisklubi). Tulemusega 8.35,54 edestas noormees lähimat konkurenti enam kui 10 sekundiga. 100 meetri kompleksujumise finiš kujunes pingeliseks, kui esimest ja teist kohta jäid lahutama vaid 7 sajandikku. Sel korral pidi Helde tunnistama Alan Gritšoki (SK Garant) paremust ning võitja tulemuseks märgiti 59,67.

Lisaks ülalmainitud sportlastele ujusid end poodiumikohtadele järgnevad sportlased: Milena Myadelets, Nora Lee Luht, Juuli-Marie Mikker, Alina Palagina, Karolin Victoria Kotsar, Laura Sokk, Mari-Liis Maas, Jekatarina Pogodina, Daria Makarova, Triinu Pall, Jekaterina Vorontsova, Hanna Grete Vutt, Aurelia Roos, Siim Keskküla, Kris Sirk, Artjom Alteberg, Ilja Alimov, Artur Tobler, Christopher Palvadre, Oliver Kuulpak, Aleksandr Belov, Alex Ikim, Nikita Sergejev, Toomas Tanel Tammer ja Erik Lihhats.

Õnnitlused sportlastele ja treeneritele!

Kohtume 12. jaanuaril Tallinna etapil, kus võistluskavas on 400 meetri vabaltujumine ja 200 meetri kompleksujumine.