Tagasi uudiste juurde
08.10.2019

Kregor Zirk startis International Swimming League I etapil

Eelmine nädal tehti ajalugu, kui toimus esimene International Swimming League etapp. Avapaugu sai võistlussari USAs Indianapolis! Kregor Zirk, kes esimese ning ainsa eestlasena osaleb võistlusel, kuulub Energy Standard tiimi

Võistlust nimetatakse kui ujumise uue ajastu alguseks ning tegemist on täiesti uue võistlus formaadiga. Vastamisi lähevad 8 tiimi, 4 USA-st ning 4 Euroopast, mis on kokku pandud spetsiaalselt selle liiga jaoks. Võistkonnad on 12-liikmelised, kuhu kuuluvad maailma parimad ujujad. Zirk toob välja, et peamiseks erinevuseks on see, et võistlus käib oma tiimi, mitte iseenda jaoks. Esmatähtis on saada hea koht, mitte hea aeg. Kregori sõnul on üldine suhtumine ja häälestatus seetõttu täiesti erinev võrreldes tava võistlustega. Finaali pääseb neli tiimi, mõlemalt kontinendilt kaks ning parima tiimi väljaselgitamine käib punktisüsteemi alusel. Lisaks on võistluse formaadis huvitav lahendus, kus peatreenerid saavad enne starti sisse viia muudatusi, seega kohtuvad sportlased alles stardipukkidel konkurentidega.

Kregoril oli esimene võistluspäev tihe. Avastart sai tehtud 100 meetri liblikujumisega, kus saavutas tulemusega 52,16 seitsmenda koha. Seejärel oli kavas 4×100m kombineeritud teateujumine, kus Energy Standardi tiim saavutas 4. koha, Zirk ujus liblikujumise etappi ning vaheajaks märgiti tulemus 52,28. Vaid paarkümmend minutit hiljem oli Kregor stardis 200 meetri vabaltujumises. Väsimusest hoolimata lõpetas Kregor tulemusega 1.47,11 ning kaheksanda kohaga.

Teine võistluspäev algas Kregori jaoks võimsalt, kui ületas 400 meetri vabaltujumises Eesti rekordi pea 3 sekundiga. Uuteks rekordnumbriteks on 3.44,75. Stardi põhieesmärgiks oli Kregori sõnul olla Cali Condorsite tiimi ujujatest eespool, et tuua enda klubile vajalikud punktid. Ühest cali ujujast suutiski Zirk ette poole jääda. Aja peale ta enne starti enda sõnul ei mõelnud, sest ISL-s on koht tähtsam kui aeg. Tulemust nähes oli Zirk üllatunud ning Eesti rekord oli lisaks tore boonus. Ujumist hindab Kregor positiivselt, kuid usub, et arenemisruumi on veel kindlasti, iga stardiga loodab ta paremaks minna ning õppida juurde midagi uut.

Järgnevalt oli kavas 100 meetri seliliujumine ning tulemuseks sel distantsil märgiti 54,62. Võistluse viimaseks stardiks oli 200 meetri liblikujumine, kus igati korraliku tulemusega 1.56,47 saavutas Zirk neljanda koha.

Kokkuvõttes tõi Kregor tiimile 10 individuaalset punkti ning lisaks osales ühes teateujumises, kus saavutati neljas koht. Energy Standard tiim lõpetas ISL-i esimese etapi vägagi edukalt, kus võideti esikoht ning korjati maksimaalne punktiskoor.

Ujumishuvilised ning fännid on näidanud suurt huvi võistluse vastu. Esimest võistluspäeva oli Eurospordi vahendusel vaatamas ca 40 miljonit inimest. Teisele etapile saab kaasa elada juba sel nädalavahetusel, kui Energy Standard tiim astub võistlustulle Napolis. Kolmas võistlusetapp toimub 23.-24. novembril Londonis ning võistlus kulmineerub finaaliga Las Vegase pop-up ujulas 20.-21. detsembril.

Palju õnne Kregorile ning Energy Standard tiimile!